Tel.: 600 018 439

mail: biuro@kawa.krakow.pl

Zamów Telefonicznie:
Tel.: 600 018 439

Hej, kawoszu! Czy kiedykolwiek widziałeś kawę z Kenii z tajemniczym przypiskiem „Super Star” i zastanawiałeś się, co to właściwie znaczy? W tym artykule rozwikłamy tę zagadkę, zanurzymy się w świat kenijskiej kawy i dowiemy się, dlaczego „Super Star” jest tak wyjątkowym oznaczeniem. Gotowy na kawową przygodę? No to zaczynamy!

Spis Treści

 1. Czym jest kawa z przypiskiem „Super Star”?
 2. Jakie są cechy kawy Super Star?
 3. Dlaczego Kenia produkuje kawy Super Star?
 4. Jakie są procesy i standardy przyznawania przypisku „Super Star”?
 5. Jakie smaki i aromaty można znaleźć w kawie Super Star?
 6. Podsumowanie: Czy warto spróbować kawy Super Star?

Czym jest kawa z przypiskiem „Super Star”?

Zacznijmy od podstaw – co to właściwie znaczy, gdy kawa z Kenii ma przypisek „Super Star”? Przypisek ten jest swoistą pieczęcią jakości, nadawaną kawom, które wyróżniają się wyjątkowymi cechami smakowymi i aromatycznymi. Kawa oznaczona jako „Super Star” jest uważana za jedną z najlepszych, jakie Kenia ma do zaoferowania.

Jakie są cechy kawy Super Star?

Jakie są cechy kawy Super Star?

Kawy z przypiskiem „Super Star” charakteryzują się wyjątkową jakością, która wynika z kilku kluczowych cech:

 • Wyjątkowy smak: Kawy te mają złożone profile smakowe, często z nutami owoców cytrusowych, jagód, a także delikatnymi nutami kwiatowymi.
 • Wysoka kwasowość: To, co wyróżnia kawy Super Star, to ich wyraźna, ale przyjemna kwasowość, która dodaje napojowi świeżości i charakteru.
 • Gładkość i ciało: Kawa Super Star ma pełne, zbalansowane ciało i gładką teksturę, co sprawia, że picie jej to prawdziwa przyjemność.

Dlaczego Kenia produkuje kawy Super Star?

Jakie warunki sprzyjają produkcji tej kawy?

Kenia jest jednym z najważniejszych producentów kawy na świecie, a jej unikalne warunki klimatyczne i geograficzne sprzyjają produkcji wyjątkowej kawy. Kenijskie gleby są bogate w minerały, a klimat jest idealny dla uprawy kawy – ciepłe dni i chłodne noce pomagają w rozwijaniu bogatych smaków w ziarnach.

Ponadto, kenijscy plantatorzy kawy stosują zaawansowane techniki uprawy i przetwarzania, które pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości ziaren. To połączenie doskonałych warunków naturalnych i wysokiej jakości standardów produkcji sprawia, że kawa Super Star jest tak wyjątkowa.

Jakie są procesy i standardy przyznawania przypisku „Super Star”?

Jakie kryteria muszą spełniać te kawy?

Przypisek „Super Star” nie jest nadawany każdej kawie – ziarna muszą przejść rygorystyczny proces selekcji. Oto jak to wygląda:

 1. Zbiór: Kawa Super Star jest zbierana ręcznie, co pozwala na wybór tylko najlepszych, dojrzałych owoców.
 2. Przetwarzanie: Po zebraniu, ziarna są przetwarzane metodą mokrą, co pomaga w zachowaniu ich jakości i unikalnych cech smakowych.
 3. Sortowanie: Ziarna są następnie sortowane według wielkości, gęstości i jakości. Tylko te, które spełniają najwyższe standardy, mogą być oznaczone jako „Super Star”.
 4. Degustacja: Ostateczny test to cupping, czyli degustacja kawy. Ziarna muszą przejść przez dokładną ocenę smakową, aby upewnić się, że spełniają wszystkie kryteria.

Jakie smaki i aromaty można znaleźć w kawie Super Star?

Co możesz wyczuć w filiżance?

Kawa Super Star to prawdziwa uczta dla zmysłów. Oto, czego możesz się spodziewać:

 • Nutki owocowe: Wyraźne nuty cytrusów, jagód, a czasem nawet tropikalnych owoców.
 • Aromaty kwiatowe: Subtelne zapachy kwiatów, które dodają kawie elegancji.
 • Karmel i czekolada: Delikatne nuty słodkich przypraw, karmelu i czekolady, które nadają kawie głębi.

Podsumowanie: Czy warto spróbować kawy Super Star?

Kawa z Kenii oznaczona przypiskiem „Super Star” to prawdziwa perełka w świecie kawy. Jej unikalne cechy, wysoka jakość i wyjątkowy smak sprawiają, że jest warta każdej filiżanki. Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, koniecznie spróbuj kawy Super Star – z pewnością nie będziesz rozczarowany. Na zdrowie!