Tel.: 600 018 439

mail: biuro@kawa.krakow.pl

Zamów Telefonicznie:
Tel.: 600 018 439

Spis Treści

1.  Jak kawa wpływa na metabolizm?
2. Termogeneza a spalanie tłuszczu
3. Wpływ kawy na apetyt
4. Jak pić kawę, aby wspierała odchudzanie?
5. Potencjalne skutki uboczne

Kawa to ulubiony napój wielu ludzi. Może cię pobudzić rano, ale czy może też pomóc w schudnięciu? Przyjrzymy się, jak kawa może wpłynąć na odchudzanie, co jest w niej dobrego i na co uważać.

Jak kawa wpływa na metabolizm?

Kiedy pijesz kawę, kofeina, która jest w niej, sprawia, że twoje ciało szybciej spala jedzenie na energię. To jakbyś miała magiczny przycisk do szybszego spalania kalorii, nawet kiedy siedzisz i nic nie robisz.

Badania: Badania pokazują, że kofeina może zwiększać tempo spalania kalorii o 3-11%. Działa to lepiej u osób szczupłych niż u tych, które mają nadwagę.

Sprawdź też: Kawa czy energetyk – co bardziej pobudza?

Termogeneza a spalanie tłuszczu

Termogeneza to proces, w którym twoje ciało produkuje ciepło i spala kalorie. Kofeina pomaga temu procesowi, co oznacza, że spalasz więcej kalorii.

Mechanizm: Kofeina pobudza twój układ nerwowy, co sprawia, że twoje ciało uwalnia hormony takie jak adrenalina, które pomagają spalać tłuszcz.

Wpływ kawy na apetyt

Kawa może również pomóc ci czuć się mniej głodną. Kofeina może sprawić, że poczujesz się pełniejsza, więc jesz mniej.

Badania: Badania wykazały, że kofeina może zwiększać poziom hormonów tłumiących apetyt i zmniejszać poziom hormonów, które sprawiają, że jesteś głodna​.

Sprawdź też: Czy kawa jest zdrowa?

Jak pić kawę, aby wspierała odchudzanie?

Aby kawa pomagała w odchudzaniu, pamiętaj o kilku rzeczach:

  • Bez dodatków: Unikaj dodawania cukru, syropów smakowych i śmietanek, które dodają kalorii.
  • Umiar: Pij kawę z umiarem. Trzy do czterech filiżanek dziennie są bezpieczne i mogą pomóc.
  • Czas spożycia: Pij kawę głównie rano i przedpołudniem, żeby nie mieć problemów ze snem, bo brak snu może utrudnić odchudzanie.

Co to jest: Powernap – Czym Jest i Jak Się Przygotować?

Kawa może pomóc w odchudzaniu, przyspieszając metabolizm, zwiększając spalanie kalorii i zmniejszając uczucie głodu. Ważne jest, aby pić ją z umiarem i bez dodatków, które dodają kalorii. Pamiętaj również, że nadmierne spożycie kawy może przynieść więcej szkody niż pożytku. Klucz do sukcesu to umiar i zdrowy styl życia.