Zaznacz stronę

Znaleźliśmy się w dziwnych czasach a obecna sytuacja z pewnością będzie opisywana w podręcznikach.

Ty jednak masz swoje zmartwienia już teraz. Potrzebujesz pomyśleć jak utrzymać rodzinę w zdrowiu. Może sam lub ktoś z twoich bliskich znajduje się w grupie ryzyka zakażenia.

 

Każdy z nas odczuwa strach przed zarażeniem. Możesz liczyć jedynie na siebie. Jak nie zadbasz o siebie i swoich najbliższych to nikt tego nie zrobi wystarczająco skutecznie. Może tak jak ja czujesz, że na pewno jest jakiś sposób na przynajmniej zmniejszenie prawdopodobieństwa zakażenia.

 

Długo szukałem i wygląda na to, że chyba coś znalazłem. Już Ci mówię.

 

Widzisz, w tym momencie codziennie w telewizji oglądamy nowe informacje o groźnym niebezpieczeństwie i o nowych zachorowaniach. Każdy i ty też zadajemy sobie pytanie, jak możemy chronić siebie i bliskich. To wszystko sprawia, że możesz czuć się trochę jak zagubiona owieczka.

 

Okazuje się, że nie do końca musi to tak wyglądać.Możesz trochę zwiększyć swoje szanse w walce z niewidocznym wrogiem. Zdobyć zwiększone zabezpieczenie przed zagrożeniem. Poczuć się znowu trochę bezpieczniej. Możesz poczuć, że jesteś w stanie coś zrobić, żeby zadbać o swoich bliskich. Zaspokoisz swoją ciekawość czy da się czasem zrobić coś “po swojemu”.

 

Wyobraź sobie, że wszystko co będziesz musiał zrobić to dwa razy dziennie delektować się słodkim napojem wraz z rodziną. Nie jest to jednak aż tak oczywiste. Nie jest to po prostu posłodzona woda 😛 Pewnym jest jednak, że będziesz mógł się nazwać prawdziwym obrońcą rodziny!

 

W następnym akapicie przeczytasz rozwiązanie ale obiecaj mi proszę, że nie rzucisz się od razu do zdobycia go tylko przeczytasz ten artykuł do końca. Zawarłem w nim ważne informacje odnośnie stosowania go.

 

Sprawcą całego zamieszania jest zioło nazwane lukrecją a dokładnie zmielony korzeń lukrecji. Dokładnie ten sam, z którego zrobione są te popularne cukierki.

W jaki sposób to działa? w lukrecji zawarty jest związek nazwany glicyryzyną. To on nadaje lukrecji słodki smak. Swoją budową chemiczną przypomina cholesterol z którego między innymi zbudowane są błony komórkowe.

 

Związek ten wchodzi w miejsce cholesterolu w naszych błonach komórkowych usztywniając je. W efekcie wirus ma utrudnione wniknięcie do organizmu.

Glicyryzyna zawarta w korzeniu lukrecji wnika ponadto do otoczki wirusowej i także je usztywnia. utrudniając przedostanie się wirusa do organizmu.

 

Zasadność stosowania lukrecji potwierdza działanie rządu w Chinach, który zdecydował się na wsparcie leczenia między innymi korzeniem lukrecji.

 

Lukrecji nie powinny spożywać:

  • Kobiety w ciąży
  • Kobiety karmiące piersią
  • osoby z chorymi nerkami i
  • osoby z chorą wątrobą
  • Osoby z nadciśnieniem powinny szczególnie uważać ponieważ lukrecja podnosi ciśnienie

Spożycie lukrecji w celach leczniczych powinno nastąpić jedynie po konsultacji z lekarzem!

 

Lekarze w Chinach, lekkie przypadki leczyli wywarem z 3g lukrecji. Sam pijam 1-3g dziennie. Jest to równowartość płaskiej łyżki stołowej.

 

Samo przygotowanie można wykonać na dwa sposoby:

  • gotować przez 5-15min lub
  • lub parzyć 30-40min

Osobiście wybieram parzenie. Zostawiam ją w swoim zaparzaczu i mogę o niej zapomnieć.

 

Polecane stosowanie to 2 miesiące picia naparu po czym przerwa przez 1 miesiąc.

Pamiętaj, że to zioło NIE sprawia, że jesteś odporny! Jedynie zwiększa o małą cząstkę twoją zdolność do obrony przed wirusem. Ta mała cząstka może się po prostu w pewnych sytuacjach okazać kluczowa, i tyle.

 

Nie traktuj też proszę tego artykułu jako porady a jedynie jako czystą informację, z którą sam musisz zdecydować co zrobić. Tak, jeśli o mnie chodzi to się stosuje, równocześnie pamiętam o innych metodach wzmacniania odporności jak ćwiczenia i zdrowa dieta.